Čo je ESOXX<sup>®</sup> ONE?

Čo je ESOXX® ONE?

Esoxx One je zdravotnícka pomôcka, ktorá pomáha zmierňovať príznaky akútnej ezofagitídy. Tá sa prejavuje pálením záhy či sťaženým prehĺtaním a môže vzniknúť ako sprievodný jav pri ožarovaní hrudnej oblasti.  Esoxx One účinkuje ako ochranný štíť na sliznici pažeráka. Účinok nastupuje už do 30 minút a pretrváva viac ako 3 hodiny. 

KÚPIŤ ESOXX® ONE VIAC O RÁDIOTERAPIi

Zdravotnícka pomôcka Esoxx One pomáha pri bežnom pálení záhy, no využíva sa aj pri ťažkostiach pažeráka spojených s ožarovaním. Na poškodenej sliznici pažeráka vytvorí ochranný film, čím sa podporí jeho hojenie a regenerácia. 
  
Pre pacienta je najväčšou výhodou rýchla úľava od bolesti, a to už do 30 minút od užitia. 
Účinok je cítiteľný po dobu vyše troch hodín. 
  
Esoxx One neobsahuje alkohol, nemá žiadne liekové interakcie ani kontraindikácie (s výnimkou známej precitlivenosti na akúkoľvek zložku prípravku) a je bezpečný. 
  
Pacientom poskytne komfort pri jedení, pití a vďaka eliminácii bolesti zaistí aj lepší spánok. 
To má výrazne pozitívny vplyv na ďalšie pokračovanie rádio/chemoterapie.

Onkologickým pacientom navyše túto zdravotnícku pomôcku hradí zdravotná poisťovňa. Stačí si vypýtať recept u svojho lekára. 

Ako užívať ESOXX® ONE

Jedno vrecko po hlavnom jedle a hodinu pred spaním alebo podľa odporúčania lekára.  Ak príznaky pretrvávajú viac ako 10 dní, je potrebné poradiť sa s lekárom. Pre viac informácií si prečítajte tento návod na použitie.

Krok 1

Otvorte balenie s tekutým obsahom.

Krok 2

Obsah balenia vytlačte do úst a prehltnite.

Krok 3

Pre správny účinok ESOXX One sa odporúča nič nejesť a nepiť 30 minút po užití.

Hlavné zložky

Kyselina hyalurónová

Podporuje proces hojenia a regenerácie sliznice pažeráka.1,2

Chondroitín-sulfát

Podporuje procesy hojenia sliznice pažeráka.1,2

Poloxamér 407

Pomáha posilňovať bariéru proti žalúdočnej šťave.1,2

Zdroje

1 – Di Simone M P, Baldi F, Vasina V, Scorrano F, Bacci ML, Ferrieri A, et al. Bariérový účinok Esoxx® One na poškodenie sliznice pažeráku: Experimentálna štúdia na ex-vivo modeli prasaťa. Clin Exp Gastroenterol 2012;5:103-7.

2 – Palmieri B, Merighi A, Corbascio D, Rottigni V, Fistetto G, Esposito A. Fixná kombinácia perorálnej kombinácie kyseliny hyalurónovej a chondroitín-sulfátu v randomizovanej dvojito zaslepenej štúdii, kontrolovanej placebom, na liečbu príznakov u pacientov s neerozívnym gastroezofágovým refluxom. Eur Rev Med Pharmacol Sci 2013;17:3272-8.