Otázky a odpovede

Čo je akútna ezofagitída vyvolaná žiarením?

Je to najčastejšou lokálnou komplikáciou hrudnej rádioterapie (nádory pľúc, pažeráka, prsníka, lymfómy), ale môže sa vyskytnúť aj pri rádioterapii hlavy a krku. Oslabuje pacienta a môže spôsobiť prerušenie liečby onkologického ochorenia, čo ešte viac zníži jeho kvalitu života a ovplyvní prognózu vyliečenia sa.

Čo je to ESOXX® One?

ESOXX® One je terapeutický nástroj na riešenie gastroezofageálnej refluxnej choroby, ako aj akútnej ezofagitídy vyvolanej žiarením. Svojím zložením regeneruje sliznicu pažeráka a pomáha predchádzať ďalším komplikáciám spojeným s podráždením a pálením. ESOXX® ONE pôsobí priamo v mieste problému, a to na sliznici pažeráka. Vďaka rýchlemu nástupu účinku pôsobí už do 30 minút od užitia.

Kedy sa nesmie používať ESOXX® ONE?

Hoci nie sú známe žiadne vedľajšie účinky, prípravok sa neodporúča užívať počas tehotenstva a počas prvých troch mesiacov dojčenia. Okrem prípadov precitlivenosti na ktorúkoľvek zo zložiek tejto zdravotníckej pomôcky nie sú známe žiadne osobitné kontraindikácie. V každom prípade sa najskôr poraďte s vašim lekárom alebo lekárnikom.

Ako pôsobí ESOXX® ONE?

ESOXX® ONE pôsobí priamo v mieste vzniku akútnej ezofagitídy vyvolanej žiarením, a to v pažeráku. Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej podporuje hojenie poškodenej sliznice pažeráka. Chondroitín sulfát vytvára ochranný film na sliznici a chráni ju pred obsahom žalúdka. Látka Poloxamér 407 má barierový účinok s ochranou funkciou pred ďalším poškodením pažeráka.

Ako správne užívať ESOXX® One?

ESOXX® ONE je dostupný vo vreckách s jednorazovou 10 ml dávkou. Po prehltnutí sa z tekutiny stáva gél, ktorý vytvára ochrannú vrstvu na pažeráku a chráni ho pred pôsobením žalúdočných štiav. Dávkuje sa jedno vrecko (balenie s jednorazovou 10 ml dávkou) hodinu po jedle 3 - 4 krát denne, prípadne pred spaním alebo podľa odporúčania lekára. Pre zabezpečenie maximálnej účinnosti sa odporúča 30 min po užití ESOXX One nepiť a nejesť.