Čo je ESOXX<sup>®</sup> ONE?

Čo je ESOXX® ONE?

Esoxx One je zdravotnícka pomôcka, ktorá pomáha zmierňovať príznaky akútnej ezofagitídy. Tá sa prejavuje pálením záhy či sťaženým prehĺtaním.  Esoxx One účinkuje ako ochranný štítna sliznici pažeráka. Účinok nastupuje už do 30 minút od užitia a pretrváva viac ako 3 hodiny. 

KÚPIŤ ESOXX® ONE

 

Ako užívať ESOXX® ONE

Jedno vrecko po hlavnom jedle a hodinu pred spaním alebo podľa odporúčania lekára.  Ak príznaky pretrvávajú viac ako 10 dní, je potrebné poradiť sa s lekárom. Pre viac informácií si prečítajte tento návod na použitie.

Krok 1

Otvorte balenie s tekutým obsahom.

Krok 2

Obsah balenia vytlačte do úst a prehltnite.

Krok 3

Pre správny účinok ESOXX One sa odporúča nič nejesť a nepiť 30 minút po užití.

Hlavné zložky

Kyselina hyalurónová

Podporuje proces hojenia a regenerácie sliznice pažeráka.1,2

Chondroitín-sulfát

Podporuje procesy hojenia sliznice pažeráka.1,2

Poloxamér 407

Pomáha posilňovať bariéru proti žalúdočnej šťave.1,2

Zdroje

1 – Di Simone M P, Baldi F, Vasina V, Scorrano F, Bacci ML, Ferrieri A, et al. Bariérový účinok Esoxx® One na poškodenie sliznice pažeráku: Experimentálna štúdia na ex-vivo modeli prasaťa. Clin Exp Gastroenterol 2012;5:103-7.

2 – Palmieri B, Merighi A, Corbascio D, Rottigni V, Fistetto G, Esposito A. Fixná kombinácia perorálnej kombinácie kyseliny hyalurónovej a chondroitín-sulfátu v randomizovanej dvojito zaslepenej štúdii, kontrolovanej placebom, na liečbu príznakov u pacientov s neerozívnym gastroezofágovým refluxom. Eur Rev Med Pharmacol Sci 2013;17:3272-8.

Otázky a odpovede

Čo je to GERD?

Gastroezofageálna refluxná choroba (GERD) je ochorenie pažeráka spojené s častým pálením záhy a má viacero príčin. Postupne sa vyvíja až do chronického zápalu alebo vredu, ktoré následne vedú k zúženiu pažeráka a zhoršeniu prijímania potravy. Ochorenie je potrebné včas diagnostikovať a liečiť.

Aké sú príznaky GERD-u?

Medzi príznaky GERD-u patrí:

  • pálenie za hrudnou kosťou vyžarujúce do krku,
  • návrat žalúdočného obsahu naspäť do úst,
  • viaznutie sústa pri prehĺtaní,
  • bolestivé prehĺtanie sústa,
  • pocit cudzieho telesa v krku,
  • kyslá alebo horká chuť v ústach.
Prečo vzniká pálenie záhy?

Pálenie záhy vzniká pri oslabenej funkcii dolného pažerákového zvierača. Najčastejšie pri vyklenutí časti žalúdka nad bránicu (hiátová hernia). Na základe oslabenia funkcie zvierača dochádza k spätnému prechodu kyslých žalúdočných štiav zo žalúdka alebo zásaditých štiav z dvanástnika do pažeráka. Tie svojím agresívnym charakterom vytvárajú nepríjemný pocit pálenia.

Čo je to ESOXX® One?

ESOXX® One je terapeutický nástroj na riešenie gastroezofageálnej refluxnej choroby. Svojím zložením regeneruje sliznicu pažeráka a pomáha predchádzať ďalším komplikáciám spojeným s podráždením a pálením. ESOXX® ONE pôsobí priamo v mieste problému, a to na sliznici pažeráka. Vďaka rýchlemu nástupu účinku pôsobí už do 30 minút od užitia.

Kedy sa nesmie používať ESOXX® ONE?

Hoci nie sú známe žiadne vedľajšie účinky, prípravok sa neodporúča užívať počas tehotenstva a počas prvých troch mesiacov dojčenia. Okrem prípadov precitlivenosti na ktorúkoľvek zo zložiek tejto zdravotníckej pomôcky nie sú známe žiadne osobitné kontraindikácie. V každom prípade sa najskôr poraďte s vašim lekárom alebo lekárnikom.

Ako pôsobí ESOXX® ONE?

ESOXX® ONE pôsobí priamo v mieste vzniku pálenia záhy, a to v pažeráku. Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej podporuje hojenie poškodenej sliznice pažeráka. Chondroitín sulfát vytvára ochranný film na sliznici a chráni ju pred obsahom žalúdka. Látka Poloxamér 407 má bariérový účinok s ochrannou funkciou pred ďalším poškodením pažeráka.

Ako správne užívať ESOXX® One?

ESOXX® ONE je dostupný vo vreckách s jednorazovou 10 ml dávkou. Po prehltnutí sa z tekutiny stáva gél, ktorý vytvára ochrannú vrstvu na pažeráku a chráni ho pred pôsobením žalúdočných štiav. Dávkuje sa jedno vrecko (balenie s jednorazovou 10 ml dávkou) hodinu po jedle 3 - 4 krát denne, prípadne pred spaním alebo podľa odporúčania lekára. Pre zabezpečenie maximálnej účinnosti sa odporúča 30 min po užití ESOXX One nepiť a nejesť.

Môže sa ESOXX® One kombinovať so štandardnou liečbou gastroezofageálnej refluxnej choroby (GERD)?

ESOXX® ONE sa odporúča kombinovať so štandardnou liečbou gastroezofageálnej refluxnej choroby (GERD), a to s inhibítormi protónovej pumpy (tzv. PPI). Tie fungujú tak, že potláčajú tvorbu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku a tým znižujú kyslosť žalúdočného prostredia. ESOXX® ONE v kombinácií s PPI môže zdvojnásobiť účinnosť liečby GERD-u.