Pálenie záhy

Čo je to pálenie záhy?

Každý z nás už zažil nepríjemný pocit ťažkosti a pálenia záhy po jedle. Pocit pálenia, vychádzajúci z hrude smerom nahor spôsobuje návrat žalúdočného obsahu do pažeráka (odborne reflux).

KÚPIŤ ESOXX® ONE

Pálenie záhy je príznakom refluxu a môže trvať aj niekoľko hodín po jedle. Nepríjemné pocity pálenia sa často dostavujú vo vlnách a najmä v polohe poležiačky. Časté pálenie záhy je však jedným z hlavných symptómov gastroezofágového refluxu (GERD). 

 

Štatistiky hovoria, že až 40 % populácie v rozvinutých krajinách trpí gastroezofágovým refluxom. Samotná choroba GERD zvyčajne nie je závažné ochorenie, dlhodobé problémy však môžu viesť až k poškodeniu sliznice pažeráka alebo k ezofagitíde (zápal pažeráka).

 

GERD vzniká pri poklese svalového napätia dolného pažerákového zvierača. Na základe poklesu napätia zvierača dochádza k spätnému prechodu kyslých žalúdočných štiav zo žalúdka alebo zásaditých štiav dvanástnika do pažeráka, kde svojím agresívnym charakterom vytvárajú nepríjemný pocit pálenia.

Najčastejšie príznaky

  • Pálivá bolesť v hrudníku
  • Návrat jedla do úst po prehltnutí
  • Kyslá alebo horká chuť v ústach
  • Dlhotrvajúce odkašliavanie
  • Problém s prehĺtaním

Na potlačenie symptómov ochorenia GERD je jednou z najúčinnejších zdravotníckych pomôcok Esoxx One. Pôsobí priamo v mieste ťažkostí a úspešne potláča nepríjemne pálenie v oblasti hrudníka už do pol hodiny od použitia jednorazovej dávky. Zároveň predlžuje obdobie bez príznakov až na 3 hodiny. 

Zdroje